Aktuality

Den s vojáky láká na akrobacii vrtulníku i tankovou bitvu

  • 20.5.2024
  • Jana Samcová

Atraktivní dynamické ukázky ve vzduchu i na zemi slibuje Den s 25. protiletadlovým plukem, který se uskuteční v sobotu 25. května od 9.00 do 13.00 hodin na letišti ve Strakonicích. Návštěvníci se mohou těšit na průlet bojových letounů JAS-39 Gripen, vrtulník Mi-171š i vrtulník W-3A Sokol, který se na nebi představí v roli záchranáře i akrobata. Novinkou bude tanková bitva, kterou předvedou místní RC modeláři. Strakoničtí vojáci na akci představí i zbrusu novou techniku a zbraně.

Co stoprocentně prověří sladěnost řidiče a navádějící osoby? Nakládání techniky na železnici

  • 3.5.2024
  • Jana Samcová

Příprava strakonických vojáků do zahraniční operace je v plném proudu. Její nedílnou součástí byl i výcvik v přepravě techniky po železnici, který vojáci absolvovali před pár dny. Takzvané vagónování, jež pravidelně cvičí všichni příslušníci Armády ČR, bylo tentokrát pro strakonické vojáky výjimečné tím, že poprvé nakládali vozidla IVECO.

Strakoničtí vojáci se připravují na přezbrojení. Na Doupově cvičili novou taktiku

  • 15.4.2024
  • Jana Samcová

Strakoničtí vojáci se připravují na převzetí moderního protiletadlového kompletu SPYDER. To si mimo jiné vyžádá i změnu organizační struktury jednotky, která bude tento zbraňový systém obsluhovat. Hlavním cílem taktického experimentálního cvičení, jež vojáci v uplynulých dvou týdnech absolvovali na Doupově, tak bylo ověřit, jestli je jednotka schopná plnit úkoly i v nově navržené struktuře.