Na Šumavském skimaratonu nechyběli ani armádní borci

• 27.2.2020
  • Jana Samcová

Více než devět stovek závodníků z domova i ze zahraničí se o víkendu 22. až 23. února zúčastnilo 35. ročníku ČT Šumavského skimaratonu. Souběžně s ním 25. protiletadlový raketový pluk uspořádal přebor rezortu MO v lyžařském maratonu.

Z vyhlášení výsledků.

V sobotu 22. února se uskutečnily závody dětí a skatemaraton – volnou technikou na tratích 24 a 14 kilometrů. V neděli 23. února pak proběhl skimaraton, při kterém se závodilo klasickou technikou na tratích 24 a 17 kilometrů.

Sněhové podmínky nebyly moc příznivé. „Start závodu byl proto přesunout na Modravu a cíl se nacházel na Kvildě – na louce poblíž cesty na Prameny Vltavy. Trasy byly také zkrácené na 24 a 17 kilometrů,“ uvedla kapitánka Tereza Kabourková z 25. protiletadlového raketového pluku.

Příslušníci Armády ČR se na Šumavském skimaratonu rozhodně neztratili. „V kategorii mužů na kratší trati vévodil Viktor Novotný z Univerzity obrany, který vyhrál oba závody rezortu MO. V sobotu se v civilním závodě stal absolutním vítězem a v sobotním i nedělním závodě vyhrál kategorii mužů ve věku 30 až 39 let,“ informovala kapitánka Kabourková.

Výborně si vedl i Milan Wurst z přáslavického tankového praporu, který obsadil na armádním přeboru v sobotu i v neděli druhé místo. Vojákyně se zúčastnila pouze jedna – Ivana Doležalová, která v neděli vyhrála civilní závod v kategorii žen ve věku 30 až 39 let.

Strakonický útvar reprezentovali major Pavel Dostal, nadporučík Martin Doubek a nadrotmistr Josef Venclík, který v sobotním závodě na 17 kilometrů obsadil třetí místo a v civilním závodě ve své kategorii skončil na sedmém místě. Šumavského skimaratonu se zúčastnil i jeden voják ze Slovenska, který přijel až ze Žiliny.

Strakoničtí vojáci také pomáhali organizátorům. Pro závodníky vařili čaj, zabezpečovali zdravotní službu a pomáhali s úpravou tratě.

Níže si můžete prohlédnout nejen fotografie z letošního závodu, ale i pár momentek z historických ročníků.

Autor: kapitánka Jana Samcová s využitím informací od kapitánky Terezy Kabourkové