Úvodní stránka > Aktuality > Pozvánka na charitativní běh "Sportem proti rakovině"

Pozvánka na charitativní běh "Sportem proti rakovině"

Ve čtvrtek 21. září se ve Strakonicích koná charitativní běh „Sportem proti rakovině". Navazuje na Běh Terryho Foxe a Běh naděje, které ve Strakonicicích probíhaly v minulosti.

Tradiční akce na podporu boje proti rakovině má letos dvě hlavní změny. Zaprvé hlavním organizátorem nebude společnost Levity, nýbrž 25. protiletadlový raketový pluk, který akci pořádá ve spolupráci s Armádním sportovním klubem Strakonice, městem Strakonice, Muzeem středního Pootaví a dalšími partnery. Druhá změna spočívá v tom, že peníze, jež se vyberou v průběhu akce, nebudou zasílány na ústřední konto do Prahy, nýbrž zůstanou přímo v regionu. Předány budou strakonické nemocnici, která je použije na prevenci a léčbu onemocnění rakovinou.

Charitativní akce bude zahájena v 8.30 hodin na II. nádvoří hradu ve Strakonicích. První běžci odstartují v 8.45 hodin, poslední start je možný ve 12.00 hodin. Trať v délce 2,5 kilometru povede strakonickým Podskalím a je možné ji absolvovat libovolným způsobem – během, chůzí, s kočárkem či na invalidním vozíku.

V rámci doprovodného programu vystoupí od 10.30 hodin ve strakonickém letním kině skupina Voxel. Na 10. hodinu je plánována autogramiáda sportovců Dukly Praha. Chybět nebudou ani soutěže pro děti.

Všichni jsou srdečně zváni!

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Nahoru