Home page > Aktuality > Aktuality

Aktuality

Strakonickým vojákům se na střelecké soutěži v Rakousku daří

Publikováno: 8.7.2019 Autor: Jana Samcová

Čtveřice strakonických vojáků se ve dnech 5. až 6. července zúčastnila na vojenské základně Langenlebarn v Rakousku mezinárodní střelecké soutěže s názvem 31. Internationaler Schießwettkampf 2019.

Civilisté si vyzkouší vojenský dril

Publikováno: 3.7.2019 Autor: Jana Samcová

Vojenské bojové umění MUSADO, manipulaci se zbraní nebo jak se ovládají protiletadlové raketové systémy – to vše si vyzkouší odvážlivci z řad civilní veřejnosti, kteří se přihlásí na akci s názvem 25 hodin s 25. protiletadlovým raketovým plukem.

Registrace na akci "Vojákem na zkoušku" byla spuštěna!

Publikováno: 24.6.2019 Autor: Jana Samcová

Vojenské bojové umění MUSADO, bojové drily, manipulaci se zbraní, ovládání raketových systémů a řadu dalších dovedností si zájemci vyzkouší během akce "Vojákem na zkoušku". Na 25 hodin se stanou vojáky u protiletadlového útvaru ve Strakonicích.

Strakoničtí vojáci vystříleli během výcviku na Doupově sedm desítek raket

Publikováno: 24.6.2019 Autor: Jana Samcová

Příslušníci 252. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory ze Strakonic absolvovali minulý týden ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku bojové střelby z protiletadlových raketových systémů.

Strakoničtí vojáci vedli na Baltu taktickou střelbu z protiletadlových raketových systémů ve dne i v noci

Publikováno: 20.6.2019 Autor: Jana Samcová

Protiletadlové raketové systémy z výzbroje devíti armád NATO zaujaly palebná postavení na pobřeží Baltského moře. Ve výcvikovém prostoru Ustka na severu Polska totiž začátkem tohoto týdne proběhly největší střelby jednotek pozemní protivzdušné obrany v historii NATO.

Stránky

Nahoru