Hokejový turnaj vyhráli vojáci z Prahy

• 16.2.2019
  • Jana Samcová

Vojáci na chvíli vyměnili uniformy za hokejové dresy a změřili své síly v jednom z nejpopulárnějších českých sportů. Hokejového turnaje, který se konal na zimním stadionu ve Strakonicích od 12. do 14. února, se zúčastnilo šest týmů. Kromě dvou družstev ze Strakonic se zapojili vojáci z posádek Bechyně, Čáslav, Jince a Praha.

Vojáci změřili síly v ledním hokeji.

Hned na úvod turnaje proti sobě nastoupila mužstva ze Strakonic a bratrovražedný souboj nakonec vyhrál A tým. Strakonický B tým, který doplnili příslušníci složek IZS, obsadil po výhře nad Čáslaví páté místo.

Boj o medailová umístění přinesl řadu napínavých okamžiků. „Strakonické Áčko nakonec obsadilo krásné třetí místo, když v boji o bronz deklasovalo Bechyni vysoko 10:3. K boji o první místo chybělo domácím hokejistům velmi málo, kdy Jince po remíze s A mužstvem Strakonic muselo vyhrát s IZS o pět branek. Povedlo se jim to pouhých deset vteřin před koncem zápasu,“ popsal jeden z organizátorů turnaje Michal Boukalík.

Jince ve finále prohráli s družstvem Praha Kbely 0:2 a obsadili tak druhé místo. Vítězem turnaje se stalo mužstvo z Prahy Kbel.

Armádní hokejový turnaj ve Strakonicích zorganizoval 25. protiletadlový raketový pluk ve spolupráci s Armádním sportovním klubem Strakonice.

Autor: Jana Samcová za přispění Michala Boukalíka